Soumrakový automat s externí sondou 16A 24V AZ-B-24V F&F
- Soumrakový automat s externí sondou 16A 24V AZ-B-24V F&F
Soumrakový automat s externí sondou 16A 24V AZ-B-24V F&F
Popis produktu
Soumrakový automat s externí sondou Ø10 mm v sadě. Montáž na lištu 35 mm.
Napájení 24 V. Maximální zatížení 16 A.
Soumrakový automat je určen pro ovládání světelných zdrojů nebo jiných zařízení v závislosti na intenzitě osvětlení - zapíná při svítání, vypíná při soumraku.
Provoz
Soumrakový automat AZ-B je třeba umístit v místě se stálým přístupem přirozeného denního světla, které díky změnám své intenzity vede k zapnutí nebo vypnutí osvětlení. Doba zapnutí osvětlení může být uživatelem nastavena prostřednictvím potenciometru. Otočením ve směru “měsíce“ - zapne později, otočením ve směru “sluníčka“ - zapne dříve. Soumrakový automat AZ-B má systém zpožďující zapnutí a vypnutí osvětlení, čímž se eliminuje vliv rušení (např. úderu blesku) na provoz automatu.
Tabulka napájení

Technické údaje:
| Napájecí napětí | 24 V AC/DC |
| Tolerance napájecího napětí | -15 ÷ 10 % |
| Maximální proud zatížení AC-1 | 16 A |
| Akční člen | relé |
| Konfigurace kontaktů | 1 × NO |
| Oddělení kontaktu | NE |
| Provozní prahová hodnota - nastavitelná | 2 ÷ 1000 Lx |
| Provozní prahová hodnota - nastavitelná | cca 7 Lx |
| Hystereze | cca 15 Lx |
| Zpožděné zapnutí | cca 10 s |
| Zpožděné vypnutí | cca 20 s |
| Stupeň krytí sondy | IP65 |
| Fotocitlivý prvek | venkovní sonda Ø 10 mm |
| Připojení | šroubové svorky 4,0 mm² |
| Utahovací moment | 0,5 Nm |
| Spotřeba el. energie | 0,8 W |
| Provozní teplota | -25 ÷ 50 °C |
| Rozměry | 2 moduly (35 mm) |
| Montáž | na lištu 35 mm |
| Stupeň krytí | IP20 |






