Vážený zákazníku! Pokud máte dotazy nebo potřebujete poradit, kontaktujte nás: info@reeline.cz
Dodání zdarma od 2 250,00 Kč
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kódované zámky, RFID

( ilość produktów: 3 )

Spolehlivost, bezpečnost a pohodlí - tyto tři vlastnosti charakterizuje jeden výrobek? Samozřejmě. Dokonalým příkladem jsou kódované zámky s bezkontaktní technologií RFID.

Kódované zámky se čtečkou RFID - jak to funguje?

RFID je zkratka pro radiofrekvenční identifikaci, což v překladu do češtiny zjednodušeně znamená technologii, která k přenosu dat využívá rádiové vlny. Po přiblížení karty nebo klíčenky ke čtečce se dveře automaticky otevřou.

Tyto systémy kontroly vstupu se nejčastěji používají ve velkých budovách s oddělenými zónami s omezeným přístupem. V běžném životě se s nimi setkáte například v hotelových pokojích, kde se na recepci předává speciální karta, která slouží jako klíč. Kódované zámky se čtečkami RFID se používají také v průmyslových závodech, např. u vchodů do kanceláří a konferenčních místností. Nic však nebrání tomu, aby se tato technologie používala i v soukromých domech a bytech.

Kódované zámky - jak vypadají?

Z čeho se skládají kódované zámky? Hlavním prvkem je samozřejmě samotný zámek z nerezové oceli, který je vybaven praktickou klávesnicí, pomocí níž se zadává přístupový kód (podobně jako u zabezpečovacích systémů). Pod klávesnicí se nachází bezkontaktní panel, který umožňuje odemknutí dveří pomocí karty nebo klíčenky.

Kódovací zámky na karty RFID se aktivují speciální kartou, kterou by měl mít uživatel neustále u sebe - stejně jako nosíme klíče.

Kódované zámky na čipy RFID spolupracují se speciálními klíčenkami - ty jsou pohodlnější než karty, protože je můžeme připevnit například na poutko kalhot nebo na klíče či peněženku, a nemusíme tak pamatovat na to, abyste je nezapomněli vzít z domu.

 

Prohlédněte si také monitorovací systémy, v nabídce!

Značka
pixel