Bistabilní relé sekvenční 2x16A 2xNO 230V BIS-419i F&F
- Bistabilní relé sekvenční 2x16A 2xNO 230V BIS-419i F&F
Bistabilní relé sekvenční 2x16A 2xNO 230V BIS-419i F&F
Popis produktu
Sekvenční. Napájení 230 V. Maximální zatížení 2 x 16 A (160 A/20 ms). Spolupracuje s podsvícenými tlačítky. Na lištu 35 mm.
Elektronické bistabilní relé umožňuje připojit osvětlení nebo jiné zařízení z několika různých bodů pomocí sériově připojených řídicích tlačítek.
BIS-419i 230 V je ve variantách:
- BIS-419 230 V - základní model s jednotlivým relé 16 A
- BIS-419i 230 V - se stykačem přizpůsobeným pro spolupráci s přijímači s velkým počátečním proudem jako: LED zářivky, ESL zářivky, elektronické transformátory, výbojky atd.
Využití
Elektronické bistabilní impulsní relé umožňuje připojit nebo odpojit osvětlení nebo jiné zařízení z několika různých bodů pomocí paralelně spojených momentálních (zvonkových) řídicích spínačů.
Relé BIS-419 Má dvě spouštěcí sekce a umožňuje připojení v souladu s vybranou sekvencí dvou obvodů (větví) osvětlení nebo jincýh přijímačů z několika různých bodů.
Provoz
Napájení relé je signalizováno zelenou LED diodou U. Sekvenční relé má dva samostatné výstupy R1 a R2. Stav kontaktů (zavřený/otevřený) je vynucován sekvenčně podle programu. Kontakty se přepnou do dalšího stavu následně po dalším impulsu řídicího impulsu. Připojení kontaktu R1 a R2 je signalizováno svícením příslušných červených LED R1 a R2. Po výpadku napájecího napětí je stav stykačů resetován. Po opětovném návrátu napájecího napětí relé začíná provoz od sekvence č. 0.
Provozní funkce
Funkce A

Dalším stisknutím tlačítka se opakuje sekvence 0-3.
Funkce B

* Dalším stisknutím tlačítka v čase kratším než 5 s se opakuje sekvence 1-3.
* Dalším stisknutím tlačítka v čase delším než 5 s rozpojuje oba kontakty (sekvence 0).
* Dalším stisknutím tlačítka - v libovolné sekvenci - rozpojuje oba kontakty (sekvence 0).
* Opětovné stisknutí po vypnutí obou relé vrací stav před vypnutím (paměť stavu). To se netýká případu výpadku napájení relé.
Funkce C

Dalším stisknutím tlačítka se opakuje sekvence 0-3.
Funkce D

* Dalším stisknutím tlačítka v čase kratším než 5 s se opakuje sekvence 1-3.
* Dalším stisknutím tlačítka v čase delším než 5 s rozpojuje oba kontakty (sekvence 0).
* Dalším stisknutím tlačítka - v libovolné sekvenci - rozpojuje oba kontakty (sekvence 0).
* Opětovné stisknutí po vypnutí obou relé vrací stav před vypnutím (paměť stavu). To se netýká případu výpadku napájení relé.
UPOZORNĚNÍ!
BIS-419i 230 V může spolupracovat s podsvícenými tlačítky.
Technické údaje:
| Napájecí napětí | 165÷265 V AC |
| Lokální ovládání | ANO |
| Maximální proud zatížení AC-1 | 2 x 16 A |
| Akční člen | relé |
| Konfigurace kontaktů | 2 × NO |
| Oddělení kontaktu | ANO |
| Odolnost vůči proudovým narázům | ANO |
| Počet kanálů | 2 |
| Funkčnost | sekvenční |
| Zpožděné spuštění | 0,1 ÷ 0,2 s |
| Proud řídicího impulsu | méně než 5 mA |
| Spolupráce s podsvícenými tlačítky | ANO |
| Připojení | šroubové svorky 2,5 mm² |
| Utahovací moment | 0,4 Nm |
| Spotřeba el. energie pohotovostní/provozní režim | 0,15 W/0,9 W |
| Provozní teplota | -25 ÷ 50 °C |
| Rozměry | 1 modul (18 mm) |
| Montáž | na lištu 35 mm |
| Stupeň krytí | IP20 |






