Bistabilní relé 16A 1xNO 230V BIS-411Mi F&F
- Bistabilní relé 16A 1xNO 230V BIS-411Mi F&F
Bistabilní relé 16A 1xNO 230V BIS-411Mi F&F
Popis produktu
Napájení 230 V. Maximální zatížení 16 A (160 A/20 ms). Na lištu 35 mm. Spolupracuje s podsvícenými tlačítky. S pamětí pozice kontaktu.
Elektronické, bistabilní relé impulsní umožňuje připojit nebo odpojit osvětlení nebo jiné zařízení z několika různých bodů pomocí paralelně spojených momentálních (zvonkových) řídicích spínačů.
BIS-411iM 230 V je ve variantách:
- BIS-411 230 V - základní model s jednotlivým relé 16 A
- BIS-411i 230 V - se stykačem přizpůsobeným pro spolupráci s přijímači s velkým počátečním proudem jako: LED zářivky, ESL zářivky, elektronické transformátory, výbojky atd.
- BIS-411M 230 V - s pamětí pozice kontaktu. Po zapnutí napájení se obnoví stav relé z okamžiku vypnutí napájení.
- BIS-411Mi 230 V - s kontaktem přizpůsobeným pro spolupráci s přijímači s velkým spouštěcím proudem a s pamětí pozice kontaktu.
- BIS-411 2Z 230 V - jednokanálový se dvěma nezávislými pracovními kontakty 2 x NO.
- BIS-411 1R1Z 230 V - jednokanálový se dvěma nezávislými pracovními kontakty: 1 x NO a 1 x NC.
Provoz
Přijímač se zapne po aktuálním impulsu způsobeném stisknutím jakéhokoli momentálního tlačítka (zvonkového) připojeného k relé. K vypnutí přijímače dojde po dalším impulsu nebo po výpadku napájení. Varianta relé s písmenem „M" má paměť pozice kontaktu, tzn. po zapnutí napájení se obnoví stav relé z okamžiku vypnutí napájení.
UPOZORNĚNÍ!
BIS-411Mi 230V může spolupracovat s podsvícenými tlačítky (ΣI<5mA). ![]()
Tabulka napájení

Technické údaje:
| Napájecí napětí | 165÷265 V AC |
| Lokální ovládání | ANO |
| Maximální proud zatížení AC-1 | 16 A (160 A/20 ms) |
| Akční člen | relé |
| Konfigurace kontaktů | 1 × NO |
| Oddělení kontaktu | ANO |
| Odolnost vůči proudovým narázům | ANO |
| Počet kanálů | 1 |
| Funkčnost | zapnout/vypnout |
| Zpožděné spuštění | 0,1 ÷ 0,2 s |
| Proud řídicího impulsu | méně než 5 mA |
| Spolupráce s podsvícenými tlačítky | ANO |
| Paměť stavu po výpadku napájení | ANO |
| Funkce zapnout včas | NE |
| Vyhrazené vstupy centrálního ovládání | NE |
| Rádiové ovládání | NE |
| Připojení | šroubové svorky 2,5 mm² |
| Utahovací moment | 0,4 Nm |
| Spotřeba el. energie | 0,7 W |
| Provozní teplota | -25 ÷ 50 °C |
| Rozměry | 1 modul (18 mm) |
| Montáž | na lištu 35 mm |
| Stupeň krytí | IP20 |






